Najnowsze ogłoszenia ..
więcej...


Warsztaty polowe z firmą SYNGENTA
więcej...
Wspomnienie o Marii Daczewskiej
więcej...
Wspomnienie o Janie Wawrzyniaku
więcej...
Pałac Mielżyńskich w zimowej scenerii - ZIMA ® 2022
więcej...
Koncert Patriotyczny z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
więcej...

Aktualności

Relacja z konferencji „Jaka przyszłość dla produkcji trzody chlewnej w Polsce ?”


W dniu 27 marca 2014 r.  Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice zorganizował konferencję dla hodowców i producentów trzody chlewnej.

Konferencję otworzył Dyrektor IZ PIB ZD Pawłowice dr inż. Ireneusz Dymarski, który serdecznie powitał zaproszonych gości, wykładowców oraz uczestników konferencji.

Pierwszy wykład pt. „Jaką genetyką dysponują producenci trzody chlewnej w Europie” przedstawił Z-ca Dyrektora ds. Nauki w Instytucie Zootechniki PIB w Krakowie dr hab. Robert Eckert prof. nadzw. IZ.

Kolejny wykład pt. „Strategia odbudowy pogłowia trzody chlewnej w Polsce – czego mogą oczekiwać hodowcy i producenci trzody chlewnej” wygłosił Dyrektor Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS” dr inż. Tadeusz Blicharski.

W przerwie obrad uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z stoiskami firmowymi takich firm jak: BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o., POLNET Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa, Wytwórnia Pasz „LIRA” Sp. z o.o., BELLAKO Sp. z o.o., BIOCHEM POLSKA Sp. z o.o. , AGRIFOOD Sp. z o.o. Spółka Komadytowa, AKORD Środki Do Produkcji Rolnej, BLATTIN POLSKA Sp. z o.o.
 
W drugiej części konferencji prezentację pt. „Maślan wapnia w żywieniu trzody chlewnej”, w której omówiono sposób działania, wpływ na stan zdrowotny świń oraz efektywność zastosowania przedstawili kolejno Luc Goethals, Emma Teirlynck oraz Beatrice Wegge z Sanluc International nv (Belgia).

Ostatni wykład pt. „Ekonomiczne uwarunkowania produkcji tuczników” przedstawił dr inż. Marian Kamyczek z IZ PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice.

Podsumowaniem konferencji była dyskusja dotycząca przedstawionych wykładów i sytuacji w jakiej znajdują się producenci krajowej wieprzowiny.

W konferencji uczestniczyło łącznie 76 osób, natomiast po raz pierwszy relacja z konferencji była przekazywana on-line w internecie. Z inicjatywy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, na portalu internetowym www.gospodarz.pl realizowany był przekaz video z konferencji. Transmisja poprzedzona została prezentacją działalności Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach przedstawioną przez Dyrektora dr inż. Ireneusza Dymarskiego.

Uczestnicy konferencji w Pawłowicach otrzymali wydawnictwo konferencyjne z tekstami wszystkich prezentowanych wykładów.


 Tekst: Marian Kamyczek
 Foto: Ariel Wojciechowski
 

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi | Rodo | Komunikaty