Termin otwarcia ofert 12-04-2019r. Mieszanka treściwa CJ dla jagniąt w ilości 12 ton ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 12-04-2019r. Mieszanka treściwa „O” dla matek owiec w ilości 6 ton ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 03-04-2019. Adiuwant ATPOLAN 80EC BIO lub równoważny w ilości 300 l ..
więcej...


Konferencja „Wykorzystanie rodzimych ras owiec do produkcji wysokiej wartości surowca mięsnego”
więcej...
Spotkanie z emerytowanymi pracownikami Zakładu Doświadczalnego IZ PIB
więcej...
Warsztaty "Aspekty hodowlano-produkcyjne owiec w Polsce"
więcej...
Konferencja „Nauka i praktyka w żywieniu bydła mlecznego”
więcej...
Seminarium z firmą Agro-Instal
więcej...

Aktualności

Seminarium „Zarządzanie stadem bydła mlecznego w teorii i praktyce na przykładzie Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach”


W dniach 13-16 listopada 2017 roku w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach przebywała grupa 22 specjalistów z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział Radom.

Pierwszego dnia w sali konferencyjnej przedstawiony został cykl wykładów, które kolejno wygłosili: Dr inż. Marian Kamyczek - Dyrektor Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB w Pawłowicach  „Nowoczesne zarządzanie stadem bydła mlecznego w ZD Pawłowice”. Natomiast Dr hab. Jacek Walczak Z-ca dyrektora ds. nauki – „Ochrona środowiska w chowie bydła mlecznego” oraz „Dobrostan bydła”

W drugim dniu wykłady prezentowały się następująco: Dr inż. Elżbieta Sowula-Skrzyńska – „Efektywność ekonomiczna produkcji mleka” oraz „Kalkulacja kosztów produkcji mleka” Dr hab. Piotr Wójcik prof. IZ – „Ekologiczny chów bydła mlecznego” oraz „ Modyfikowanie parametrów jakościowych mleka”.

Trzeciego dnia wystąpili kolejno Dr hab. Piotr Wójcik prof. IZ, który zaprezentował „Efektywne wykorzystanie pedometrów do monitorowania behawioru i wykrywania rui”. Następnie Piotr Koźlicki Vice Prezes FARM-MPARTNER Sp. z o.o. omówił „Systemy zarządzania stadem bydła mlecznego” oraz przedstawił „Praktyczne wykorzystanie systemu zarządzania stadem”.

W ostatnim dniu seminarium jako pierwszy wystąpił przedstawiciel firmy LELY, który przedstawił „System zarządzania LELY. Następnie dr hab. Marek Pieszka prof. IZ wygłosił dwa referaty na temat ”Nowoczesnego żywienia bydła mlecznego”, a także „Nowoczesne żywienie cieląt i młodzieży”.

Uzupełnieniem części wykładowej był udział specjalistów CDR w warsztatach w salce szkoleniowej na Fermie Bydła oraz zajęciach praktycznych w oborze, które polegały  na  ocenie kondycji krów, przygotowaniu i zadawaniu paszy. Ponadto specjaliści mieli okazję zapoznać się z technologią produkcji i innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi przez IZ PIB Zakład Doświadczalny w Pawłowicach.

Po zakończeniu seminarium Goście zwiedzili wnętrza Pałacu w Pawłowicach.


Tekst i foto: Ariel Wojciechowski
 O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Przetargi | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi_new | Rodo | Komunikaty