Najnowsze ogłoszenia ..
więcej...


V Mistrzostwa Świata Juniorów w lotach balonów na ogrzane powietrze
więcej...
Zbiór rzepaku z firmą BAYER
więcej...
Zbiór jęczmienia ozimego
więcej...
Dni pola z INNVIGO
więcej...
Rzepak ozimy firmy DEKALB / BAYER
więcej...

Aktualności

Spotkanie Klubu Afimilk


 W dniach 14-15 listopada 2011 w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach odbyło się Spotkanie Klubu Afimilk zorganizowane przez firmę A-Lima-Bis którego celem było zapoznanie się z aktualną ofertą firmy Afikim oraz z najnowszymi rozwiązaniami w technologii produkcji mleka. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania wykładów przygotowanych przez wykładowców polskich i zagranicznych, uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych przy użyciu systemu zarządzania stadem AfiFarm/AfiMilk oraz obejrzenia systemu AfiMilk/AfiLab działającego w oborze w Pawłowicach. W konferencji uczestniczyło około 55 osób.

 Otwarcia konferencji oraz przywitania gości dokonali Dyrektor IZ PIB ZD Pawłowice dr inż. Ireneusz Dymarski oraz Prezes firmy A-Lima-Bis Tadeusz Łuczak.

 W części wykładowej zaprezentowano łącznie sześć referatów.

 Dr AlonArazi z firmy Afikim  z Izraela przedstawił wykład pt. „Praktyczne wykorzystanie systemu AfiLab (analizator składu mleka on-line) w ocenie zdrowia i produktywności mlecznej krów”.

 Kolejnym wykładowcą był AvishaAntman z firmy Afikim  z Izraela, który wygłosił dwa wykłady na temat:
    ● „Rozwiązania problemów związanych z produktywnością krów mlecznych w oparciu o system zarządzania stadem Afifarm”
    ● „AfiFarm Net jako narzędzie zarządzania stadami krów mlecznych w gospodarstwach wieloobiektowych”

 Dr inż. Ireneusz Dymarski – Dyrektor IZ PIB ZD Pawłowice w wykładzie pt. „Nowe szanse w hodowli bydła mlecznego w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach po wprowadzeniu systemu stadem AfiFarm” przedstawił doświadczenia i osiągnięcia w użytkowaniu nowej obory w Pawłowicach.

 Kolejnym wykładowcą był Sławomir Losiak z firmy A-lima-Bis, który wygłosił wykład pt. „Nowe rozwiązania w systemach zadawania pasz TMR – prezentacja wozów paszowych”.

 Ostatni wykład „ Zagrożenia chorobami metabolicznymi krów, szczególnie w okresie okresie okołoporodowym” zaprezentował prof. dr hab. Adam Traczykowski z Katedry Higieny Zwierząt i Mikrobiologii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

 W części warsztatowej uczestnicy mieli możliwość analizy własnej bazy danych, omówienia indywidualnych problemów, tworzenia nowych raportów itp.

 Uczestnicy konferencji otrzymali materiały przygotowane w formie elektronicznych prezentacji.

 Atrakcją spotkania Klubu Afimilk był wieczorny koncert kwintetu instrumentów dętych blaszanych „Capella Zamku Rydzyńskiego”, z którym wystąpili soliści Opery w Poznaniu.

 Tekst i foto: Ariel WojciechowskiO zakładzie | Aktualności | Produkcja | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi | Rodo | Komunikaty