Najnowsze ogłoszenia ..
więcej...


Relacja z XXX Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu
więcej...
Relacja z konferencji pt. Forum ekspertów chorób bydła
więcej...
Koncert Jubileuszowy - 25 lat Chóru Krzemień
więcej...
Wizyta uczniów ze szkoły Przyrodniczo-Technicznej w Bojanowie
więcej...
Pokaz zbioru kukurydzy na ziarno firmy Corteva / Pioneer / Barczyński
więcej...

Aktualności

Relacja z konferencji „Od cielęcia do krowy – efektywny remont stada”


 Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice zorganizował w dniu 20 listopada kolejną konferencję dla hodowców i producentów bydła. Temat konferencji „Od cielęcia do krowy – efektywny remont stada” zainteresował wiele osób zajmujących się produkcją bydła. W konferencji uczestniczyło ponad 200 osób oraz 14 firm oferujących produkty i usługi związane nie tylko z hodowlą, żywieniem i rozrodem bydła ale również wyposażeniem obór i hal udojowych. Na stoiskach firmowych uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z ofertą firm oraz otrzymać niezbędne szczegółowe informacje.

  Konferencję otworzył Dyrektor IZ ZD Pawłowice dr inż. Ireneusz Dymarski, który serdecznie powitał zaproszonych gości, wykładowców oraz uczestników konferencji. Pierwszy wykład „Jak strategia odchowu i żywienia wpływa na produkcyjność krów pierwiastek” wygłosił dr inż. Zbigniew Lach z Ośrodka Hodowli Zarodowej Osięciny. Kolejny wykład „Intensywny wychów cieląt z wykorzystaniem nowych preparatów mlekozastępczych” przedstawił Józef Cogiel z Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o. Pierwszą część obrad zakończył lek. wet. Marek Wasak z Virbac Polska Sp. z o.o., który omówił „Wybrane aspekty postępowania w przypadku ostrych biegunek cieląt”. W przerwie obrad uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z stoiskami firmowymi oraz podzielenia się „na gorąco” wrażeniami z przedstawionej tematyki wykładów.

 W drugiej części obrad dr Angela Schröder z Technical Service Manager Ruminants Kemin Europe przedstawiła „Chroniony chlorek choliny (CholiPearl®) – wpływ na zdrowotność i przygotowanie krów do wysokiej produkcji mleka”. Ostatni wykład „Efektywność stosowania dodatków paszowych w żywieniu krów” wygłosił dr inż. Marian Kamyczek z IZ PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice. Uczestnicy konferencji otrzymali specjalne przygotowane wydawnictwo konferencyjne z tekstami przedstawionych wykładów.

Tekst: Marian Kamyczek
Foto: Ariel Wojciechowski
 

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi | Rodo | Komunikaty